Wywodząca się z Indii shisha jest dzisiaj niezwykle popularnym akcesorium do palenia nie tylko w krajach arabskich, lecz także w Europie, powoli dominując krajobraz orientalnych barów i domowych imprez, gdzie idealnie znajduje swoje miejsce. węże chłodzące do shishyShisha będąca przedmiotem zbudowanym z dzbana, metalowej rury i elastycznych rurek zwanych jako węże służy w krajach bliskiego wschodu nie tylko jako narzędzie relaksacji, ale także jako jeden z ważnych przedmiotów używanych w rytuałach religii hinduskiej i muzułmańskiej. O jej ponadprzeciętnej sławie z pewnością może mówić silnie zakorzeniona obecność shishy w kulturze, ukazując się w takim dziele jak „Alicja w Krainie Czarów”, gdzie jeden z bohaterów – Gąsienica zaciągał się dymem z shishy podczas rozmów z tytułową bohaterką. W ten sposób shisha weszła na stałe w kanon popkultury, jej popularność objawia się nie tylko w mediach których jest pokazywana, ale także w ilości akcesoriów które powstają do tego wciąż zdobywającego popularność urządzenia. Od kilkunastoosobowych węży do palenia, po unikatowe, nigdzie niespotykane smaki melasy tytoniowej, której walory zaskoczą nawet największych weteranów palenia z shishy.

Jak zaradzić szkodliwości dymu?

Pomijając to,  jak wielkim obiektem zainteresowań staje się shisha, powinniśmy pamiętać także o bezpieczeństwie podczas palenia tytoniu z tego akcesorium. Wdychany do płuc, rozgrzany dym tytoniowy jest niezwykle groźny dla zdrowia, powodując u osób mających problem z drożnością dróg oddechowych napady gruźlicy, a także osłabienie. Z ratunkiem przychodzą węże chłodzące do shishy które pozwalają użytkownikom tytoniu na bezpieczną, o wiele mniej groźną formę spożywania tytoniu niż palenie z shishy nie posiadającej węża chłodzącego.  Warto poszukać ich tutaj https://shishasklep.pl/pol_m_Weze-do-shishy_Weze-chlodzace-1372.html

Zalety węży chłodzących

Węże chłodzące przez swoją elastyczną, nowoczesną strukturę są idealnym przyjacielem każdego fana palenia, dzięki swoim unikatowym właściwościom filtracji wody są wręcz obowiązkowym akcesorium na gorące, upalne dni. Palenie tytoniu przy pomocy węża chłodzącego doprowadza do powstania chłodnego dymu, którego smak zmienia się wraz ze stopniem schłodzenia wody. Jest to tym bardziej wyczuwalne przy paleniu melas o bardziej miętowych, orzeźwiających smakach, ale i także typowo owocowych – jak pomarańcz czy jabłko. Węże chłodzące z pewnością dowiodą swojej funkcjonalności nawet podczas palenia tak egzotycznych smaków jak kokos, oddając w nasze ręce chłodny, delikatny i co najważniejsze pełen walorów smakowych tytoń, który z pewnością będzie dobrym towarzyszem każdego spotkania.