Bieżna może okazać się niezwykle drogim wyposażeniem mieszkania, na które nie będzie stać wszystkich użytkowników – zajmuje ona również naprawdę dużo miejsca, więc w przypadku posiadaczy niewielkich mieszkań, może pojawić się problem z odpowiednim usytuowaniem jej w pokoju. Orbitreki również do niewielkich nie należą i chociaż są bardzo popularne wśród klientów prywatnych, często zamieniają się szybko w kolejny nieużytkowany przedmiot, gdyż trening z ich użyciem może nie odpowiadać wszystkim. Co więc warto wybrać? Czy rower treningowy spełni wysokie oczekiwania klientów? Gdzie można go kupić i jak prezentują się obecne ceny? Można powiedzieć, że jest to najlepszy wybór dla każdej grupy wiekowej, osób z różnymi preferencjami względem aktywności fizycznej i przede wszystkim dla każdej warstwy społecznej!

Tani i drogi rower treningowy – jakie są różnice?

Zacznijmy może od różnic, które widać jest gołym okiem w czasie zakupu! Jest to oczywiście różnica w jakości wykonania i zastosowanych materiałów w czasie produkcji. Lepszy plastik, lepiej dopasowane do siebie elementy, które wyprodukowane są dokładniej – to niby tylko wizualna różnica, jednak komfort użytkowania jest zauważalny przy pierwszym użyciu. Jeśli chodzi o funkcjonalności i opcje pomiarowe, które są udostępniane klientom, to główna różnica leży przy ich dokładności i formie przekazu, ponieważ tani rower treningowy, będzie oferował jedynie informacje o odległości, prędkości i sugerowanej ilości spalonych kalorii. W przypadku droższych modeli, istnieje możliwość ustawienia trasy, biorąc pod uwagę stopień trudności, nierówności terenu itp. Można w nich personalizować wszystkie ustawienia (przy czym opcja regulacji wysokości kierownicy i siodełka jest dostępna w obydwu przypadkach), a nawet warto wspomnieć o dokładniejszych miernikach tętna (które są przydatne w czasie mierzenia poziomu wysiłku).

rower treningowyGdzie kupić rower treningowy?

Biorąc pod uwagę, że sport staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu, obecnie akcesoria można znaleźć we wszystkich większych marketach na dziale sportowym! Nie jest to może wyposażenie wysokich lotów jeśli chodzi o jakość, jednak dla podstawowych wymagań użytkowników domowych, sprawdzi się niemal doskonale! Taki rower treningowy również jest objęty gwarancją producenta, więc przez okres 2 lat, nie trzeba obawiać się, że wydarzy się coś, co będzie miało wpływ na jakość i zadowolenie z zakupu! Bardzo wygodną opcją jest też zamówienie sprzętu w sklepie internetowym. Korzystając z tej możliwości, możemy wybrać najbardziej optymalny do naszych wymagań model sprzętu. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest też to, że nie musimy się martwić o transport urządzenia. Dla osób, które chcą spróbować dopiero swoich sił, istnieje również możliwość zakupu modeli używanych!