stroje kąpielowe dwuczęścioweSłońce, plaża i woda, to trzy składniki, bez których dla wielu ciężko wyobrazić sobie wakacje. Sezon urlopowy trwa w pełni, a co za tym idzie, spora część społeczeństwa wyruszyła w Polskę i świat w poszukiwaniu miejsca do wypoczynku. Wśród najchętniej wybieranych destynacji znajdują się oczywiście nadmorskie kurorty i hotele w pobliżu malowniczych jezior. Nic w tym dziwnego, bo mało jest lepszych wakacyjnych atrakcji niż relaks nad wodą w otoczeniu pięknej przyrody. Jeżeli i wy planujecie wybrać się nad wodę w te wakacje, to zdecydowanie jest to poradnik dla was. W dzisiejszym artykule poruszymy temat strojów kąpielowych i tego, który z nich wybrać wybierając się na plażę!

 

Jakie mamy rodzaje strojów kąpielowych?

Aby dobrze podjeść do dzisiejszego tematu warto na samym początku powiedzieć sobie co nieco o tym, jakie rodzaje strojów kąpielowych znajdziemy na obecnym rynku. W tym konkretnym poradniku skupimy się oczywiście wyłącznie na modelach damskich. Wiele osób z powierzchowną wiedzą na temat mody uważa, że liczba rodzajów strojów sprowadza się wyłącznie do dwóch, w skład których wchodzą

stroje kąpielowe dwuczęściowe i jednoczęściowe. Prawda jest taka, że rodzajów takiego ubioru możemy rozróżnić co najmniej 7! Stroje kąpielowe dwuczęściowe oprócz klasycznego bikini zawierają także takie modele, jak braletki, czyli bikini zszyte z trójkątów, które świetnie podtrzymują biust, czy chociażby bandeau bikini, czyli bikini określane często mianem opaski na biust. Do strojów kąpielowych jednoczęściowych możemy z kolei zaliczyć takie kreacje, jak monokini, czyli hybrydę bikini z “jednoczęściówką” charakteryzującą się głębokim wycięciem po bokach. Dla tych z pań, które wolą mniej wyzywające stroje, sprawdzą się stroje jednoczęściowe zabudowane, bez dekoltu i większych wcięć.

Który strój kąpielowy wybrać?

Skoro już wiemy, na jakie rodzaje dzielą się stroje kąpielowe, możemy przystąpić do procesu wyboru odpowiedniego dla nas stroju. Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że metod na dobranie właściwego kostiumu jest wiele i każda z nich kieruje się innymi wytycznymi. Prawda jest taka, że prawdziwie doskonały wybór powinien być oparty na co najmniej kilku z nich. Podstawowym kryterium jest oczywiście upodobanie, czyli to, w jakim stroju widzimy się najchętniej. Nie masz stroju, który Ci się podoba? Nic straconego! Zajrzyj tutaj https://ulubionabielizna.pl/pol_m_Stroje-kapielowe_stroje-kapielowe-dwuczesciowe-141.html. Drugą kwestią jest funkcjonalność - stroje jednoczęściowe lepiej sprawdzają się w wodzie niż ich dwuczęściowe odpowiedni. Z drugiej jednak strony bikini pozwala opalić większą powierzchnię ciała, tworząc kuszący i niezwykle kobiecy efekt. Sam proces wyboru powinien również uwzględniać sylwetkę, ponieważ przykładowo balkonetka nie nadaje się dla kobiet z małym biustem, a z kolei trójkątne braletki z takim biustem będą komponować się obłędnie.