Możesz poszczycić się zaproszeniem na uroczysty bal, czy wystawny bankiet? Planujesz olśnić swoją kreacją wszystkich zgromadzonych tam gości? Eleganckie wyjścia, które wyróżniają się wyższą rangą wymagają odpowiedniego stroju zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Dziś jednak skupimy się na płci pięknej, aby każda kobieta uczestnicząca na ważnej okoliczności wyglądała nie gorzej jak milion dolarów. Przed wyborem odpowiedniej sukienki koniecznie sprawdźcie o czym musicie wiedzieć, aby nie popełnić tak zwanego ,,faux pas’’ na imprezie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pozwolą Wam wybrać odpowiednią kreację na wieczór. Zapraszamy!

Długość sukienki ma znaczenie

Kilka rzeczy, o których musisz pamiętać wybierając sukienkę na eleganckie wyjścieWybierając się na odświętną imprezę, gdzie będą obowiązywać ściśle określone ramy i zasady, Twoja sukienka również musi posiadać kilka istotnych elementów. Wahając się pomiędzy suknią sięgającą do ziemi, a tą ledwo sięgającą do kolan proponujemy zdecydowanie tę pierwszą wersję. Odsłonięcie zbyt dużo może zderzyć się z krytyką, gdzie zbyt mocno wyeksponowane nogi mogą wyglądać niesmacznie. Pamiętajcie, że eleganckie sukienki to sposób na pokazanie wszystkich swoich atutów, nie obnażanie się z nimi wszystkim obecnym gościom.  

Wysokie buty czy płaskie?

Eleganckie spotkania to głównie imprezy, na których głównym zamiarem nie jest niestety dobra zabawa, lecz doskonały wygląd wszystkich tam obecnych. Z tego względu wybierając się na ważne spotkania biznesowe z ważnymi gośćmi nie licz na huczne tańce oraz śpiewy. Tym samym strój, który zamierzasz na siebie włożyć, czyli skierowany w dużej mierze dla celów wizualnych i reprezentacyjnych nie zawsze będzie dla Ciebie wygodny. Z tego względu preferuje się ubiór damskich wysokich szpilek, które podkreślą nogę oraz dodadzą kilku znacznych centymetrów. Balerinki oraz półbuty zdecydowanie odradzamy na mniej zobowiązujące i uroczyste wypady.  

Biżuteria – im mniej tym lepiej

Dodatkiem, którego nie może zabraknąć w Twojej stylizacji to damska biżuteria. Eleganckie sukienki w połączeniu z odpowiednim doborem biżuterii będą świetnym zestawem na uroczysty wieczór. Pamiętaj jednak, aby zdecydować się na jeden komplet ozdób, które w połączeniu ze sobą będą komponować się w wspólną całość. Warto również pamiętać, że im mniej założymy tym lepiej. Polecamy zdecydować się na jeden widoczny wisiorek, który przyozdobi dekolt, niż na wiele ozdób naraz, które mogą jedynie popsuć Twój wieczorny outfit.