Wśród młodych rodziców oraz specjalistów i lekarzy od zawsze toczy się dosyć intensywna debata na temat wad i zalet, jakimi charakteryzuje się tzw. mleko modyfikowane. W tym artykule wytłuścimy najlepsze z nich i jest to doskonałe słowo, ponieważ rzecz będzie się odbywać właśnie w oparciu o tłuszcze nasycone.

Czym jest mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane to nic innego jak specjalna mieszanka (zazwyczaj w proszku), która z mleka krowiego usuwa wszystkie substancje które mogłoby być szkodliwe dla układu pokarmowego niemowlaka, a wzbogaca pokarm w dodatkowe witaminy, minerały i składniki, które z kolei mogą pozytywnie wpłynąć na jego dietę. Rodzice chętnie korzystają z mleka modyfikowanego, ponieważ wiedzą, że jego skład jest dużo lepszy od klasycznego mleka krowiego, które możemy kupić w większości sklepów.

Warto dodać, że aby mleko krowie przeszło w stan mleka modyfikowanego trzeba poddać je specjalnej obróbce, która polega na zmniejszeniu zawartości biała oraz tych najbardziej szkodliwych tłuszczów nasyconych. Wtedy skład mleka modyfikowanego staje się najbardziej zbliżony do tego, który może zaoferować swojemu dziecku matka. Nie jest tajemnica, że to właśnie taki rodzaj pokarmu jest najodpowiedniejszy dla młodego żołądka. Warto dodać, że istnieje również bardzo wiele rodzajów mleka modyfikowanego, które w swoim składzie posiadają dużo więcej dobrych składników. Producenci cały czas wzbogacają skład swoich mieszanek, a ich ruchy są pilnie śledzone przez odpowiednie służby tak, aby wyeliminować wszelkie ryzyko.

Zbawienny wpływ na układ pokarmowy

Mleko modyfikowane to doskonały składnik codziennej diety maluszka, ale także świetne panaceum na wszelkie dolegliwości układu pokarmowego. W składzie mleka modyfikowanego znajduje się obniżona zawartość laktozy, która jak wiemy może być szkodliwa nawet w przypadku układu pokarmowego dorosłego człowieka. Jeśli chodzi o najmłodszych, to w ich organizmach jeszcze nie zdążyła wytworzyć się odpowiednia ilość specjalnego enzymu, który pozwala na trawienie laktozy i to właśnie dlatego mleko modyfikowane jest dla nich dużo lepszym wyborem. Mleko modyfikowane nazywane jest również mlekiem antykolkowym, a wszystko za sprawą tego, że maluchy podczas jego picia nie połykają powietrza, które to właśnie jest bardzo często przyczyną kolek.

Wśród zalet mleka modyfikowanego trzeba wymienić również specjalne składniki, które poprawiają odporność oraz wzmacniają komórki znajdujące się w układzie pokarmowym. Zestawy wzbogacone o probiotyki, czyli specjalne mieszanki dobrych bakterii to najlepszy możliwy wybór i dobre urozmaicenie diety malucha.