Czy może być lepszy prezent dla niemowlaka niż ten, który zapewni mu prawidłowy rozwój? A propozycji w tym zakresie mamy co niemiara. Ograniczyć mogą jedynie posiadane fundusze. Pierwszym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju pozytywki, które zapewnią maluszkowi przyjemną, kojącą muzykę przed zaśnięciem, będąc przy okazji alternatywą dla przemęczonych śpiewaniem rodziców. Spokojna melodia będzie jak balsam dla spłakanego maluszka, nie wspominając już o walorach dekoracyjnych. Przymocowane do karuzeli kolorowe pluszaki wzbogacą wystrój dziecięcej przestrzeni.

Mata edukacyjna

Prezent dla niemowlakaW kategorii „pewniaków”, jeśli chodzi o prezent dla niemowlaka od dłuższego czasu zaliczyć można maty edukacyjne, będące swoistego rodzaju pierwszym placem zabaw dla malucha – bez wychodzenia z domu! Zaprojektowana tak, aby stymulować zmysł wzroku, słuchu i dotyku, stąd też wykonana jest z różnych gatunków materiału. Wykorzystane do produkcji tkaniny są kolorowe i przyjemne w dotyku, zachęcające do wesołej zabawy, kiedy rodzic musi posprzątać lub przygotować obiad. Wiele znajdujących się w sprzedaży mat edukacyjnych dodatkowo zostało wzbogaconych w lusterka, w których malec może się przeglądać. Jeśli jednak mata ma być prezentem dla niemowlęcia, warto najpierw sprawdzić jej wymiary oraz termoizolacyjność.

Stoliczek edukacyjny

Kolejną, chętnie wybieraną propozycją na upominek są stoliki edukacyjne, które z uwagi na uniwersalność zastosowania, stanowią rodzaj zabawki na kilka lub kilkanaście miesięcy. Zestawy obrazków ze zwierzątkami, cyferkami lub literkami, do tego wbudowane pianinka i bębenki skutecznie umilą czas, przy okazji wspierając rozwój naszych pociech. Dlaczego warto go wybrać na prezent dla niemowlaka? Powodów jest wiele. Przede wszystkim rozwija wiele zmysłów, pozytywnie wpływając na zdolności manualne. Aby jednak zabawka dostarczyła maluchowi najwięcej satysfakcji, musi być wykonana z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów.

Grające zabawki

Kolejną kategorię upominków dla niemowląt otwierają szeroko pojęte zabawki grające, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem na https://www.coocoo.pl/pol_m_pomysl-na-prezent_prezent-dla-niemowlaka-271.html oraz wśród rodziców. Fontanny z kolorowych piłeczek, które radośnie wyskakują w powietrze, gdy malec naciśnie guzik czy sortery na kształty uczące także kolorów i rozwijające koordynację ruchowo-wzrokową. A może grające telefony, będące alternatywą dla współczesnych urządzeń? Przyciski uruchamiające dźwięki melodii, odgłosy zwierząt czy wprowadzające w świat literek i cyferek z pewnością przypadną do gustu kilkumiesięcznym bobasom.