Prezenty wykonywane osobiście nie są szczególnie popularne wśród osób dorosłych. Ludzie nie chcą poświęcać zbyt wiele swojego czasu na przygotowanie prezentu lub obawiają się, że wykonany przez nich prezent nie spotka się z pożądanym odbiorem. Jednak zazwyczaj nasze obawy nie znajdują pokrycia w rzeczywistości i bliskie osoby bardzo cieszy taki rodzaj podarunku. Jeżeli więc chodzi Ci po głowie pomysł, aby podarować komuś ważnemu własnoręcznie wykonany prezent, spróbuj swoich sił. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

las w szkleLas zaczarowany w szkle

Las w szkle to domowa ozdoba, która w ostatnim czasie zyskała bardzo dużą popularność. Prezentuje się estetycznie, a emanująca z niej zieleń ożywia pomieszczenie, w którym się znajduje. Żeby wykonać las w szkle, należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów. Pierwszym z nich jest duży szklany słój, w którym umieścisz swój miniaturowy ogród. W sklepie możesz kupić słoje w rozmaitych kształtach – od szklanych kul, poprzez słoje przypominające lampiony, aż po naczynia w kształcie kloszy z podstawką. Niektóre z nich są zamykane korkiem, inne posiadają otwór wentylacyjny. Obie wersje mają swoje zalety, ale też i wady. Zamknięty las w szkle po jednorazowym podlaniu i zamknięciu już nigdy nie będzie potrzebować dodatkowej dawki wody. Niestety, istnieje też duża szansa na to, że słój przez większość czasu będzie zaparowany. Natomiast decydując się na otwarty las w szkle, pozbędziesz się problemu zaparowanego szkła, ale obdarowana przez Ciebie osoba będzie musiała pamiętać o regularnym nawadnianiu roślinek. Oprócz naczynia, do przygotowania lasu będziesz potrzebować również drobnych kamyczków, węgla aktywnego oraz ziemi, z których powstanie służące roślinom podłoże. Na koniec będziesz musiał wybrać roślinki i elementy dekoracyjne, które uczynią Twój las w szkle wyjątkowym. Pamiętaj, żeby nie łączyć roślin z różnymi potrzebami, gdyż nie wytrzymają długi czas w jednakowych warunkach.

Pamiątkowy album

Dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby będzie też personalizowany album ze zdjęciami. Do jego ozdobienia możesz wykorzystać właściwie wszystko, co przychodzi Ci na myśl. Decydując się na wykonanie albumu z pomocą nietypowych dodatków, będziesz mieć pewność, że jest to prezent faktycznie wyjątkowy i osobisty. We wnętrzu albumu umieść wspólne zdjęcia i opatrz je stosownym opisem. W środku możesz znaleźć też miejsce na wiersze czy cytaty, z którymi oboje macie wspomnienia. Dzięki temu album będzie miał dla obdarowanej osoby jeszcze większą wartość emocjonalną.