Względy bezpieczeństwa wygrywają w wielu różnych aspektach – nie tylko przy projektowaniu samych motorów albo samochodów. Także w projektowaniu i szyciu ubrań brać można pod uwagę nie tylko względy wizualne i estetyczne, ale również aspekty typowo funkcjonalne. Ubrania od Dainese charakteryzują się właśnie tym, że starają się godzić ze sobą kwestie atrakcyjnego kroju i ciekawego wzornictwa z bezpieczeństwem i troską o kierującego motocyklem albo jego pasażera.

Wygląd kombinezonów to jedno – obecnie widać, że stosowane materiały wymuszają modułowe budowanie kolejnych propozycji ubraniowych. Coraz częściej kombinezon motocyklowy jest stworzony w stylu dodatkowego szkieletu obudowującego szkielet samego człowieka, dzięki czemu dodatkowo chronione jest ciało upadającego motocyklisty bez względu na kierunek i rodzaj wypadku. Takie rozwiązanie oferuje chociażby marka Dainese. Bardzo łatwo spotkać można także kombinezon z całymi fragmentami przypominającymi kształtem i ułożeniem plastry miodu. To rozwiązanie z kolei idealnie rozkłada siły kinetyczne i amortyzuje przeciążenia oddziałujące na kości czy mięśnie człowieka znajdującego się na motocyklu w momencie uderzenia lub spadającego ze swojego motoru i uderzającego o jakąkolwiek przeszkodę.

DainesePamiętać trzeba niewątpliwie o tym, że kierowcy samochodów osobowych i ich pasażerowie często, zanim odczują na sobie jakiekolwiek efekty zderzenia z przeszkodą, mogą mówić o szczęściu, ponieważ konstrukcja samochodu przyjmuje najpierw na siebie pierwszą i drugą falę uderzeniową. W przypadku motocyklisty często tylko i wyłącznie jego kombinezon lub posiadany kask stanowi taką zaporę przed działającymi na jego ciało ogromnymi siłami fizycznymi. Nie warto więc rezygnować z podwyższonych parametrów bezpieczeństwa i lepszej konstrukcji materiałowej swoich ubrań na motor, zwłaszcza kosztem atrakcyjnego wyglądu.

Oczywiście bezpieczeństwo nie musi oznaczać, że kombinezony i inne elementy garderoby motocyklisty muszą być nieefektowne. Dainese udowadnia od wielu lat, że sięgając po innowacyjne, lekkie i bezpieczne materiały konstrukcyjne, wcale nie trzeba rezygnować z ciekawego i oryginalnego wzornictwa. Zastosowane materiały nie tylko są bardzo odporne na ścieranie, łamanie, pękanie lub kruszenie. Umożliwiają bardzo łatwy transport i wymianę powietrza pomiędzy wnętrzem kombinezonu a otoczeniem, dzięki czemu nawet w długiej trasie kierujący lub pasażer mają pełne poczucie wygody, komfortu i oddechu. Wszyte na stałe elementy odblaskowe, które również znacząco chronią podróżnych na motorach, są dyskretnie ukryte i wcale nie rzucają się w oczy tak, jak jeszcze kilka lat temu miało to miejsce.