Ściana – z pozoru puste miejsce będące tłem dla zgromadzonych mebli. W istocie jednak przestrzeń dająca nieograniczone możliwości dekoracji, która pozwala wykreować przestrzeń najbardziej zbliżoną osobistym oczekiwaniom. Oprócz obrazów, zdjęć czy plakatów, dużą popularnością cieszą się szablony na ścianę, które nie są niczym innym jak naklejką lub płytą ze specjalnie wyciętym wzorem. Po przyłożeniu do powierzchni i pomalowaniu, pozostawiają ciekawy deseń, będący świetną propozycją na odświeżenie wyglądu mieszkania.

Które wzory są najbardziej popularne?

Szablon na ścianęW sprzedaży znaleźć można wiele rozmaitych modeli szablonów ściennych. Największą popularnością cieszą się jednak motywy florystyczne, doskonale odnajdujące się w wielu stylistykach aranżacyjnych. Królewskie róże, wdzięczne niezapominajki, monumentalne słoneczniki czy przywołujące pierwsze, wiosenne dni tulipany. Kolejną propozycją na liście topowych dekoracji są sentencje. Objęci mądrościami filozofów, możemy każdego dnia być lepszymi ludźmi. To doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji. Szablony na ścianę to nieodzowny element wyposażenia dziecięcych przestrzeni. Jeśli zatem córka zafascynowana księżniczkami marzy o własnym pałacu, bez problemu możemy wyczarować jej bajkową krainę. Z kolei wdzięczne zwierzaki wypełnią pustkę u dziecka, które pragnie żywego pupila. Ulubieni bohaterowie kreskówek pozwolą przezwyciężyć strach u dziecka, które boi się samotnie zasypiać. Jak zatem widać, ile szablonów ściennych, tyle zastosowań.

Jedno - i wielokrotnego użytku

W sprzedaży wyróżnić możemy jednorazowe dekoracje, które stanowią postać naklejki, którą umieszcza się w miejscu ściśle do tego wyznaczonym, a po wypełnieniu farbą – usuwa. Takie rozwiązanie cenione jest z racji dobrego przylegania do powierzchni, co pozwala na malowanie nawet niewielkich i precyzyjnych elementów. Takie szablony na ścianę umożliwią namalowanie łąki pełnej kwiatów czy napisu składającego się z niewielkich literek, utrzymanych w nawet najbardziej finezyjnej czcionce. Przeciwieństwem jednorazowych dekoracji są te przeznaczone do wielokrotnego użytku. Stanowią rodzaj sztywnej płytki z tworzywa sztucznego, w których wycięty jest dekoracyjny wzór. Tego typu szablon ścienny, choć pozwoli na wykonanie tego samego wzoru w wielu częściach mieszkania, niemniej jednak nie przylega dobrze do podłoża. W rezultacie, nie stanowi najlepszej propozycji do odzwierciedlania precyzyjnych wzorów. Wszystkie powyższe rodzaje szablonów na ścianę możecie znaleźć w sklepy Wally: https://wally.com.pl/k16,szablony-malarskie.html.

Jak stosować szablony na ścianę?

Możliwości, które dają szablony na ścianę są ogromne. Dzięki nim wnętrze może zupełnie odmienić swoje oblicze. Użycie szablonu jest niezwykle proste i podoła mu każdy, kto ma podstawowe umiejętności malowania. Wystarczy przyłożyć szablon do ściany i nanieść farbę za pomocą gąbki. Szablon usuwa się zaraz po wykonaniu malunku. Ważne jest, żeby nie stosować szablonów na świeżo pomalowane ściany.