Inwentorowe sprawarki MMA należą do jednych z najpopularniejszych urządzeń spawalniczych. Korzysta z nich wiele zakładów i warsztatów. Często wykorzystywane są także do domowego użytku. Popularność tego modelu spawarki wynika głównie z tego, iż świetnie sprawdza się przy wielu różnych pracach. Dodatkowo jest to urządzenie dość lekkie, a zatem wygodne i poręczne podczas pracy. Na rynku dostępne są różne rodzaje inwentorowych spawarek MMA. Warto zatem wiedzieć czym się kierować przy wyborze odpowiedniego modelu.

Prąd stały i cykl pracy

Jak wspomniano, na rynku dostępne są różne spawarki inwentorowe MMA. Jednym z elementów, na który należy zwrócić uwagę wybierając konkretny model, jest prąd spawania oraz cykl pracy. Im większy prąd spawania, a więc mocy, tym grubsze elementy można spawać. To o jakiej mocy wybrać spawarkę zależy głównie od indywidualnych potrzeb. Innymi słowy, od tego do czego spawarka inwentorowa ma być wykorzystywana. Jeśli jest to zakup głównie do domowego użytku to zdecydowanie wystarczy spawarka o mocy 200 A. Oprócz prądu stałego bardzo ważnym parametrem jest cykl pracy. Poprzez cykl pracy rozumie się ile procent czasu z przedziału 10 minut można spawać bez żadnych przerw. Innymi słowy, spawarka inwentorowa MMA o mocy 200 A i cyklu pracy 70% pozwoli na spawanie prądem o mocy 200 A bez przerwy przez okres 7 minut. Pozostałe 3 minuty to czas potrzeby na wystygnięcie spawarki.

Parametry pracy spawarki

Spawarki inwentorowe MMA najczęściej wyposażone są w cyfrowe panele sterowania. Dzięki panelowi możliwa jest sprawna regulacja prądu spawania i innych parametrów pracy spawarki. Wybierając zatem konkretny model spawarki inwentorowej warto wybrać taki, który posiada cyfrowy panel sterowania. To znacznie ułatwia pracę ze spawarką. Co ważne, cyfrowy panel jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Zatem nikt nie powinien mieć większych problemów z jego obsługą.

Spawarka inwertorowa MMA – czym kierować się przy jej wyborze?Funkcje spawarki

Spawarki inwentorowe MMA mogą być wyposażone także w różne funkcje dodatkowe. Funkcji tych jest naprawdę wiele. Dlatego wybierając spawarkę warto sprawdzić jakie posiada funkcje dodatkowe. Oczywiście te muszą być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nie ma sensu kupować drogiej spawarki inwentorowej wyposażonej w bardzo wiele różnych funkcji, z których większości nawet nie będzie się korzystać. Dobrze jest zatem wcześniej zastanowić się, do jakich prac urządzenie będzie wykorzystywane i pod tym kątem dobrać odpowiednie funkcje dodatkowe. Dzięki temu kupi się spawarkę, która idealnie spełniać będzie swoje zadanie.