Każdemu zależy na tym, aby dzień ślubu i wesela był wyjątkowy. Nic więc dziwnego w tym, że troszczymy się o wyjątkową oprawę tego dnia. Dbamy między innymi o to, aby dekoracje ślubne były jak najpiękniejsze. Osoby, którym zależy również na tym, aby były modne, powinny zainteresować się najnowszymi trendami weselnymi. 

Postaw na połączenie purpury i złota

Dekorując kościół, w którym odbędzie się ceremonia, a także salę weselną, warto postawić na połączenie purpury oraz złota. Ozdabiając kościół możemy śmiało wykorzystać sezonowe purpurowe kwiaty, które umieścimy w pojemnikach ze złotymi akcentami. Organizując wesele na przełomie maja i czerwca, śmiało możemy postawić na peonie. Ich przepiękny zapach i wspaniały wygląd podkreśli rangę wydarzenia jakim jest zawarcie związku małżeńskiego. Jeżeli bierzemy ślub w lecie, dekorację ślubną mogą stanowić purpurowe róże. W jesieni warto zainteresować się karminowymi astrami oraz daliami. Zimą również dostępnych będzie wiele purpurowych kwiatów, choć koszt ich zakupu może być nieco wyższy niż w sezonie. Purpurowe i złote dekoracje ślubne sprawią, że zarówno goście jak i para młoda poczują się niczym na zamku królewskim. Dekorując salę weselną dobrze byłoby rozważyć zakup purpurowych serwetek oraz złotych sztućców. Warto zadbać także o świeże kwiaty na stołach oraz o świece, które zapalimy, gdy zrobi się ciemno. 

Rustykalne wesele? Czemu nie!

Poznaj najmodniejsze trendy weselneDekoracje ślubne mogą być również utrzymane w rustykalnym stylu. To doskonała opcja dla osób, które cenią sobie prostotę oraz kontakt z naturą. Salę weselną możemy więc udekorować kwiatami, które będą znajdowały się w drewnianych skrzynkach. Warto zadbać o to, aby znalazły się w nich takie rośliny jak róże, eustomy czy gipsówki. W klimat wesela w omawianym stylu doskonale wpiszą się również pnącza. Wspaniale prezentować się będą także ozdoby z paproci. Świeczniki, które umieścimy na stołach również powinny nawiązywać do rustykalnego stylu. W miarę możliwości postarajmy się więc o to, aby były jak najbardziej proste. Wśród rustykalnych dekoracji ślubnych na szczególną uwagę zasługują również plastry drewna na stołach. Mogą one pełnić rolę podstawek pod patery z ciastami lub alkohole. Jeżeli chcemy utrzymać nasze przyjęcie weselne w rustykalnym klimacie, nie przesadzajmy ze zbyt dużą ilością barw. Warto postawić na jasne, pastelowe kolory takie jak mięta, pudrowy róż czy cytryna. Podziękowania dla gości w formie słodkości lub niewielkich figurek możemy umieścić w jutowych woreczkach przewiązanych ozdobnym sznurkiem.