Każda kobieta posiada swój ulubiony typ biżuterii. Zdobiąc swoje dłonie, szyję czy uszy pokazuje swój charakter i kobiecość. W ten sposób podkreśla również swój styl i klasę. Wiszące kolczyki do eleganckiej sukienki wieczorowej bądź delikatny łańcuszek na randkę. Wybór biżuterii jest naprawdę duży, a każda z pań ma swój ulubiony jej rodzaj. Dużą popularnością cieszą się pierścionki srebrne. Są one nie tylko uwielbiane i kupowane przez panie w każdym wieku, ale sprawdzają się również jako dobry prezent dla żony. Można wybrać pierścionek z małym kamieniem lub z większym oczkiem. Pierścionki pasują zarówno na różnego rodzaju imprezy, jak i również do pracy czy spotkania służbowe.

Pielęgnacja

Trzeba pamiętać, że srebrne pierścionki są bardzo delikatne. Aby zapobiec ich niszczeniu, należy je dobrze przechowywać. Do tego najlepszym rozwiązaniem mogą być woreczki strunowe. W ten sposób biżuteria jest zabezpieczona przez zarysowaniem jej powierzchni. Decydując się na takie dodatki na dłoni dobrze jest również ściągnąć je przed kąpielą czy wyjściem na basen. Woda jest czynnikiem, który źle wpływa na pierścionki zwłaszcza te, które posiadają kamienie. Samo czyszczenie srebrnej biżuterii nie jest czasochłonne i można zrobić to prostymi domowymi sposobami lub gotowymi preparatami. Sprawdzoną metodą, której próbowała nie jedna pani jest użycie pasty do zębów. Sposób jest ekonomiczny i pozwala przywrócić pierścionkom oraz innym srebrnym dodatkom dawny blask. Do czyszczenia ozdób można również użyć wody z solą. Wystarczy do miski włożyć folię aluminiową, wsypać łyżkę soli i wlać do niej wrzącą wodę, a następnie włożyć do niej srebrne przedmioty.

Na którym nosić palcu?

Jeśli kobieta nosi pierścionek na palcu serdecznym lewej ręki wszyscy doskonale wiedzą, co to oznacza. Jest to sygnał dla innych, że jest zajęta i raczej nie da się poderwać. Jednak pierścionki na pozostałych palcach również mają swoje znaczenie i nie wszyscy o nich wiedzą. Pierścionek na małym palcu ma dosyć obszerną symbolikę. Jest interpretowany jako symbol władcy lub przedsiębiorcy, który odnosi sukces. pierścionki srebrnePanie, które noszą srebrne pierścionki na tym palcu muszą uważać, bo ktoś może uznać, że należą do jakiejś grupy przestępczej bądź są otwarte na przygodny seks. Prostsza sprawa jest z pierścionkiem na pozostałych palcach. Poprzez biżuterię na palcu środkowym można dodać sobie pewności siebie. Wskazujący palec z pierścionkiem oznacza, że dana osoba chce wzbudzić wśród innych zaufanie. Natomiast kobiety, które noszą pierścionek na kciuku, podobno deklarują w ten sposób homoseksualizm. Oczywiście, noszenie pierścionków tak naprawdę zależy od samej kobiety i jej wygody. Obecnie symbolika nadana tym ozdobom zanika i mało kto o niej pamięta. Jedynym wyjątkiem zawsze będzie palec serdeczny lewej ręki, który stanowi miejsce dla pierścionka zaręczynowego. Duży wybór srebrnych pierścionków znajdziesz na https://www.filigree.pl/pol_m_Bizuteria-damska_Pierscionki_Pierscionki-srebrne-167.html.