Czy za pomocą biżuterii można poprawić sobie zdrowie albo wpłynąć na swój los? Zdania na ten temat są podzielone, ale nie da się przejść obojętnie obok faktu, że od najdawniejszych czasów różnym skarbom i symbolom przypisywało się niezwykłe moce, zazwyczaj związanie z miłością, szczęściem i trudami codziennego życia. Nawet w dzisiejszych czasach każdy lepiej wyposażony sklep z biżuterią posiada sekcję z produktami zahaczającymi o motywy magiczne, symboliczne lub religijne. Poniżej kilka przykładów biżuterii, która ma przynosić nam pozytywną energię i powodzenie w życiu.

sklep z biżuterią

Mistyczne zwierzęta

Od wieków ludzie są silnie związani ze zwierzętami. W wielu krajach skandynawskich wojownik-berserker miał zdolność przemiany w dzikie zwierzę lub przejmowania jego zdolności. Wybór norsów padał najczęściej na imponujące im bestie zamieszkujące północne ostępy, a więc niedźwiedzie oraz wilki. Rdzenne amerykańskie tradycje przywiązują wagę do potęgi duchowego zwierzęcia, zwanego totemicznym. Każde z takich zwierząt w jakiś sposób określa człowieka i ścieżkę, którą zmierza. Na przykład pająk ma ciemną i jasną stronę, a jako tkacz sieci symbolizuje również kreatywność. W wielu tradycjach Pająk jest Matką, stwórcą świata. Zanim odwiedzimy sklep z biżuterią, warto się zastanowić o cechach, które chcemy podkreślić lub wprowadzić w swoje życie. Trzeba przemyśleć cechy wybranych zwierząt i tego, w jaki sposób postępują. Jastrząb jest drapieżnym ptakiem i ma wspaniały wzrok, precyzyjnie wyłapujący najmniejsze okazje. Królik wydaje się być bojaźliwym i wiecznie przerażonym stworzeniem, ale tak naprawdę to niezwykle czujne, szybkie i zaradne zwierzę. Doskonałą pozytywną biżuterię znajdziesz w sklepie https://mybizu.pl/.

Znaczenie metali

Metale, z których wykonana jest biżuteria, również mają znaczenie. W wielu kulturach alchemicy wierzyli, że każdy żywioł ma fizyczną reprezentację i filozoficzne znaczenie. Duchowa alchemia była silnie związana z metalurgią, czyli zdolnością przekształcania jednego metalu nieszlachetnego w inny metal. Każdy metal miał swój własny symbol i znaczenie, których moc przekłada się na wykonane z nich przedmioty. W sklepach z biżuterią można zazwyczaj znaleźć poniższe metale. Ołów, metal Saturna, który jest związany z transformacją i śmiercią. Jego toksyczność wiąże się metaforycznie z podobnymi cechami ludzkimi oraz oczyszczaniem i usuwaniem niedoskonałości. Cyna rządzona jest przez Jowisza, a związana jest z mądrością, wykształceniem i dojrzałością. Jest również połączona z równowagą i medytacją. Miedź rządzona jest przez Wenus i jest jednym z najstarszych znanych człowiekowi metali. Wiąże się z młodością, charyzmą, kobiecym pięknem, kreatywnością i troską. Uważany za uzdrawiający metal, inspiruje do prowadzenia w pełni satysfakcjonującego życia. Srebro jest rządzone przez księżyc i uważane za królewski metal, związany z autorefleksją, wróżbiarstwem, duchami, kobiecością, skupieniem i subtelną siłą.