Jeżeli chodzi o branże warte wiele miliardów dolarów, to śmiało można powiedzieć, że świat odzieży sportowej jest jednym z najlepszych ich przykładów. Pomiędzy znanymi na całym świecie sportowcami, modelami, muzykami i miłośnikami fitnessu powstał prawdziwie złotonośny biznes. Całkiem interesująca sprawa jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że wszystko zaczęło się od tak prostej potrzeby, jaką było posiadanie czegoś tak prostego, jak odpowiedni strój do treningu. Dziś każdy topowy producent odzieży sportowej jest wart równie dużo, co najsłynniejsze marki motoryzacyjne czy elektroniczne. Ale chociaż na globalnej scenie istnieje ponad kilkaset marek odzieży sportowej, nie jest trudno wskazać liderów tej branży. Najlepsze z nich od dziesięcioleci zapewniają swoim użytkownikom wygodę i inspirację.

Nike

Nawet pomijając niezliczone chińskie podróbki, ta niezwykle popularna marka po prostu deklasuje swoją konkurencję. producent odziezy sportowejOd inspirującego sloganu "Just Do It" po wyjątkową ofertę wielu bestsellerów sprzętu sportowego – z największym naciskiem na buty - Nike naprawdę rządzi w sklepach. Poza światem sportowym, ten producent odzieży sportowej podbił również świat mody - w szczególności tę jego część obejmującą kulturę hip-hop i przemysłu muzycznego w ogóle. Nike zaczynał w 1964 r. jako niewielka firma, ale dziś ten amerykański producent ma ogólnoświatowy zasięg.

Adidas

Charakterystyczny i nieco indywidualny styl Adidasa postawił go na tej samej ścieżce sukcesu, co inne główne marki. Ten niemiecki producent odzieży sportowej ma już niemal sto lat, przez które sukcesywnie i metodycznie podbijał kolejne rynki świata. Od legginsów, kurtek, spodni, bluz i koszulek po lukratywne wypady w świat piłki nożnej, Adidas na stałe zapisał się w historii sportowej mody. Dziś spotykany jest niemal w każdej dyscypliny sportu.

Puma

Niemcy nie poprzestały na jednej wielkiej marce, jeśli chodzi o rynek odzieży sportowej. Co ciekawe, Puma została założona w 1948 roku przez brata człowieka, który stworzył Adidasa (mianowicie Adolfa Dasslera). Był on na tyle zdeterminowany, że dokonał czegoś niezwykle trudnego – dogonił swojego brata w drodze na sam szczyt branży. Dziś Puma jest jednym z liderów w tworzeniu ubiorów oraz butów dla takich dziedzin jak styl życia, fitness, sporty motorowe, golf, bieganie czy piłka nożna, Puma odniosła także sukces, jeśli chodzi o sponsorowanie piłkarzy i całych drużyn piłkarskich.