Coraz więcej osób zwraca dziś przy wyborze zegarka uwagę na to, by nie tylko był on funkcjonalny i ładny, ale i nie rzucał się w oczy nadmierną dekoracyjnością i ostentacyjnymi zdobieniami. W cenie jest klasyka łącząca stonowany minimalizm i praktyczne wykorzystanie!

Minimalistyczne zegarki dobrej marki

Klasyka i minimalizm w zegarkach Timex WeekenderW poszukiwaniu produktów zegarmistrzowskich wykonanych w minimalistycznym designie i jednocześnie dobrej jakości warto zwrócić uwagę na takie marki jak Timex. Wśród kolekcji jego zegarków są modele typowo projektowane dla osób ceniących prostotę połączoną z najwyższą jakością wykonania. Dobrym przykładem jest np. seria Timex Weekender, która jest zbiorem zegarków o klasycznych, smukłych liniach, doskonałym profilowaniu tarcz i przyjemnych w dotyku paskach np. ze skóry naturalnej, ale nie wyróżniająca się przerostem formy nad treścią.

W kolekcji Timex Weekender można znaleźć zarówno zegarki damskie, męskie, jak i oryginalne propozycje dla nastolatków. Oferta tych wyjątkowych zegarków obejmuje modele zawierające dodatkowe chronografy, stopery i wskaźniki godzinowe w innych sferach czasowych, ale i modele zupełnie proste, które zachwycają swoimi liniami i brakiem przesytu. Zegarki dla dorosłych wyposażono w skórzane paski o różnej kolorystyce i ręcznym szyciu stanowiącym atrakcyjne wykończenie każdego detalu, a zegarki dla dzieci wzbogacone są jedynie symboliczną dekoracją w postaci np. bohatera komiksu i nieco bardziej intensywną kolorystyką.

Sam Timex jest dziś znany na całym świecie, jako marka której priorytetem jest wysoka jakość produkcyjna. Doskonale działające mechanizmy kwarcowe jej zegarków służą przez bezawaryjnie przez lata, a wzmocnione szkiełko zegarków jest odporne na wstrząsy np. podczas biegania czy inne lekkie uszkodzenia mechaniczne. Atutem marki jest także produkowanie zegarków o dużej wodoszczelności sięgającej nawet kilkudziesięciu metrów, co pozwala na używanie ich na basenie czy podczas wakacyjnego plażowania.

Jeden zegarek na różne okazje? Tak, jak najbardziej!

Zegarki kolekcji Timex Weekender mają jeszcze jedną interesującą zaletę: podczas ich projektowania zadbano o to, by sprawdzały się zarówno do luźnych stylizacji, jak i do bardziej oficjalnego ubioru. Takie podejście sprawia, że można je z powodzeniem używać na co dzień, do pracy, na ważne wyjazdy służbowe czy podczas spotkań biznesowych wyższego szczebla. W każdej z tych sytuacji sprawdzają się dobrze i przyciągają oko swoją nieprzesadzoną stylistyką.

W poszukiwaniu zegarków, które łączą minimalizm i klasykę zdecydowanie warto zwrócić na nie uwagę.