Pomimo tego, że chodniki sznurkowe nie są puszyste ani miękkie, to jednakże już od dłuższego czasu cieszą się one ogromną popularnością. Możemy je spotkać zarówno we wnętrzach klasycznych, jak również nowoczesnych, a zdobią przede wszystkim tarasy oraz balkony. Włókno tych dywanów jest twarde i mocne, dzięki temu dywan ten będzie wyglądał dobrze i stylowo przez wiele lat, nawet jeżeli są one intensywnie użytkowane, często prane oraz odkurzane. Co jeszcze warto wiedzieć na temat chodników sznurkowych.


Chodniki sznurkowe - co warto o nich wiedzieć?


Jakie zalety mają chodniki sznurkoweChodniki sznurkowe, niekiedy nazywane są dywanami sznurkowymi, czy też dywanami sizalowymi. Różnią się one od droższych dywanów, głównie sposobem tkania. Są one mianowicie tkane na płasko, dzięki czemu ich struktura jest zwarta, a co za tym idzie są wytrzymałe na ścieranie. Do ich produkcji wykorzystywana jest wełna oraz inne wartościowe włókna syntetyczne, chociaż pierwotnie chodniki sznurkowe były tkane z wykorzystanie naturalnych włókien liści agawy. Teraz jednakże, głównie wykorzystywane są mocne i twarde syntetyki. Taka struktura oraz i zastosowanie sprawiają, że tego typu dywany są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają zwierzęta. Ich sierść może być usuwana szczotką do dywanów.  


Chodniki sznurkowe są bezpieczne dla osób cierpiących na alergię


Osoby, które zmagają się z różnymi alergiami, często muszą rezygnować z pięknej ozdoby, jaką jest dywan. W ich mieszkaniach nie może być żadnej wykładziny, a co za tym idzie podłogi są gołe i chłodne. Od lat mianowicie możemy spotkać się z przekonaniami, że dywan jest miejscem, gdzie gromadzą się niebezpieczne roztocza i alergeny, które stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia. Teraz jednakże alergicy nie muszą rezygnować z dywanu, ponieważ mogą wybrać właśnie modele ze sznurka. Tego typu chodniki doskonale sprawdzą się do sypialni, salonu, przedpokoju, kuchni, czy też do innych pomieszczeń w naszym domu. 


Dywany sznurkowe są bardzo wytrzymałe


Zapewne nikt nie chce inwestować w artykuły, które już za chwilę się zniszczą i nie będą się dobrze prezentowały. Gęste włókna tkane, które przypominają naturalny dywan z agawy powodują, że możemy mieć naprawdę niezwykle wytrzymały dywan, który będzie odporny nie tylko na zabrudzenia, ale też nie będzie się odgniatał. Nawet jeżeli postawimy na nim ciężkie meble, to nie powstaną żadne wgniecenia, co jest ogromnym atutem. Możemy na nim postawić sofę, stoliki kawowe, czy też inne meble, a przy tym nie musimy się martwić że ulegnie zniszczeniu. Ponadto, chodniki sznurkowe nie odbarwiają się.