Jazda na rolkach to niewątpliwie jedno z bardziej wciągających hobby. Większość z nas swój pierwszy kontakt z rolkami zalicza już przed 10-tym rokiem życiem wraz z pierwszymi rolkami otrzymanymi na urodziny, święta, czy komunię. Niestety bardzo często pierwsze kupione rolki pozostawiają wiele do życzenia zarówno pod względem jakości, jak i dopasowania, co doprowadza do sytuacji, w której dziecko niszczy rolki bardzo szybko, lub rezygnuje z jazdy po kilku przejażdżkach ze względu na dyskomfort. Dobrze dobrane rolki to jednak zupełnie inna historia, taka, która może zaowocować pasją na całe życie. Wraz z postępami w umiejętnościach wzrośnie również apetyt na nowe wyzwania, co za tym idzie, pojawi się potrzeba nowych, lepszych rolek. Jakie są rodzaje rolek i które z nich wybrać? O tym w dzisiejszym artykule! rolki rollerblade

Rolki rekreacyjne i do fitnessu

Pierwszym rodzajem rolek są tzw. rolki rekreacyjne. Jest to nic innego jak podstawowe, najpopularniejsze rolki do jazdy po parku, czy przydomowej ulicy. Nadają się one przeważnie wyłącznie do jazdy po równym, płaskim terenie z dość ograniczoną prędkością. Ich charakterystyczną cechą jest wygoda i wentylacja buta, dzięki którą nawet długa jazda nie będzie wywoływać dyskomfortu. Rolki tego typu są idealne do nauki jazdy i powinni je wybierać Ci, którzy czerpią przyjemność z powolnej, rekreacyjnej jazdy bez wyczynowych tricków i przeszkód do pokonania.

Rolki agresywne do skateparku i freestyle’u

Kolejnym rodzajem rolek są tzw. rolki agresywne. Jest to bardziej zaawansowany sprzęt dla tych, którym nie wystarcza bezpieczna jazda rekreacyjna. Wykonane z twardych, wytrzymałych materiałów rolki, jak np. Rollerblade Twister pozwalają jeżdżącemu na wykonywanie różnych akrobacji i trików z wykorzystaniem sprzętu dostępnego na skateparku lub po prostu architektury środowiska miejskiego. Znajdziesz je w dobrej cenie na Skitenis.pl. Co ważne rolki agresywne są wyposażone w specjalną płozę pod butem, która umożliwia grindowanie bez ryzyka uszkodzenia kółek. Rollerblade Twister to rolki nie tylko wytrzymałe, ale również wygodne. Komfort jazdy do drugi zaraz po bezpieczeństwie aspekt, na który zwracają uwagę jeżdżący. W tym przypadku otrzymujemy sprzęt o dużej amortyzacji i mocnym zapięciu.

Rolki do szybkiej jazdy

Ostatnim z omawianych przez nas rodzajem rolek są tzw. rolki szybkościowe wykorzystywane, jak sama nazwa wskazuje do szybkiej jazdy i wyścigów. Wyróżnia je zdecydowanie większa średnica kółek oraz dłuższa, sięgająca za but płoza, mająca za zadanie zwiększyć stabilność oraz bezpieczeństwo użytkownika. Innym charakterystycznym elementem są wykorzystywane do budowy bardzo szybkie łożyska, które pozwalają rozpędzić się kółkom na znacznie większe prędkości niż ma to miejsce w modelach rekreacyjnych, czy agresywnych.