Okres jesienno-zimowy to zazwyczaj czas chłodu, mrozu oraz wiatru. Żeby czuć się komfortowo przy każdej pogodzie, trzeba skompletować swoją garderobę w odpowiedni sposób. Zajrzyj do swojej szafy i sprawdź dokładnie czy nie brakuje Ci przypadkiem którejś ze wspomnianych w artykule rzeczy.

Ciepła kurteczka lub płaszcz zimowy

Chociaż nie wszystkie zimy są bardzo mroźne, w Twojej szafie powinna czekać w pogotowiu gruba puchowa kurtka lub płaszcz. Nawet, jeżeli jesień jest ciepła i nic nie zapowiada nadchodzących chłodów, z dnia na dzień temperatura może dojść do -20 stopni. Jeżeli nie będziesz gotowa na takie nagłe obniżenie temperatury, możesz dotkliwie odczuć tego konsekwencje. Nie tylko zmarzniesz chodząc przez dzień lub kilka w lekkiej kurtce, ale też możesz się poważnie rozchorować. Zziębnięta będziesz bardziej narażona na różnego rodzaju infekcje. Lepiej żebyś poświęciła kilka godzin swojego czasu wcześniej niż ostatecznie żałowała, że musisz leżeć w łóżku. Poza tym, szukanie kurtki na ostatnią chwilę może sprawić, że ucierpi na tym Twój styl. Mając więcej czasu, masz też szansę wybrać taką kurtkę, jaką faktycznie z przyjemnością będziesz nosić. Kurtka kupiona na szybko w ostatniej chwili może okazać się brzydka lub niekomfortowa.

bielizna IcebreakerCiepła bielizna

Skąpa lekka bielizna jest na pewno dla wielu osób atrakcyjna, ale nie ochroni Twojego wrażliwego ciała przed chłodem. Zimą lepiej zaopatrzyć się w kilka par ciepłych bawełnianych lub wełnianych majtek i zestaw lekkich podkoszulek, które będziesz mogła założyć jako dodatkową warstwę pod cieplejsze ubranie. Zimą wiele osób decyduje się na zakup kosztownej, ale też bardzo miłej i ciepłej bielizny z wełny merynosów marki Icebreaker. Bielizna Icebreaker jest polecana przede wszystkim zimowym podróżnikom oraz sportowcom, ale sprawdzi się też doskonale w chłodniejsze dni u osób mniej aktywnych. Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości bieliznę Icebreaker? Otóż, wykazuje ona  bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i świetnie wchłania wilgoć. Dzięki temu, chroni nas przed wychłodzeniem i przed nieprzyjemnymi odczuciami spowodowanymi przez zimny pot. Szeroką ofertę produktów Icebreaker znajdziesz na stronie https://merino-sklep.pl.

Czapka, szalik, rękawiczki

Niektóre kobiety po prostu nie cierpią zakładać czapki na swoje starannie ułożone włosy. Dodatkowo, często wydaje im się, że w zimowej czapce wyglądają śmiesznie lub nieatrakcyjnie. Jeżeli należysz do tego grona, szybko pozbądź się tych szkodliwych przekonań. Włosy możesz szybko poprawić w łazience, gdy dotrzesz do pracy lub szkoły, a przy obecnym wyborze zimowych czapek z pewnością znajdziesz model, w którym będziesz czuła się naprawdę dobrze. „Zdrowie jest najważniejsze” to nie pusty frazes. Nie zapomnij też, że ciepły szalik i rękawiczki są równie ważne zimową porą.