Szukając ciekawego pomysłu na prezent, na przykład na nowe mieszkanie, warto zastanowić się nad możliwością kupna eleganckiego zegara. Ostatecznie zegar to nie tylko przedmiot czysto funkcyjny, który odmierza czas, ale także piękna dekoracja, która może ozdobić wnętrze sypialni, kuchni, a nawet salonu. Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup takiego prezentu, musimy jeszcze zdecydować, jaki rodzaj zegara będzie najbardziej odpowiedni na prezent. Możemy zdecydować się na klasyczny zegar ścienny, na elegancki zegar stołowy lub elektroniczny zegar z radiem tzw. radiobudzik.

Zegary ścienne

To jedna z najbardziej popularnych kategorii zegarów używanych nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale także w firmach, urzędach, szkołach i wielu innych miejscach. Jeśli chcemy, by zegar ścienny był przedmiotem rzeczywiście dekoracyjnym, warto zdecydować się na zakup produktu designerskiego, o niepowtarzalnym wyglądzie, kształcie i kolorze. Wiele tego typu zegarów znaleźć można chociażby w serwisie birdsoflove.pl oraz w innych sklepach specjalizujących się w sprzedaży dekoracyjnych przedmiotów do domu.

Zegary stołowe

birdsoflove.pl

W tej kategorii znajdziemy zarówno stylizowane zegary w obudowach drewnianych lub metalowych, jak i nowsze ich wersje w obudowach trwałego tworzywa sztucznego. Wybierając taki rodzaj zegara, zastanówmy się, jakie będzie jego przeznaczenie. Ostatecznie zegary stołowe to nie tylko przedmioty o wysokim poziomie dekoracyjności, ale także klasyczne budziki, które mają pomagać w codziennym wstawaniu do pracy lub szkoły. Jeśli naszym celem jest zakup budzika, warto go wcześniej sprawdzić. Gdy dzwonek jest zbyt cichy, lepiej zrezygnować z takiego zakupu.

Radiobudziki

Ta specyficzny kategoria wielofunkcyjnych zegarów stołowych ma wielu zwolenników. Zamiast zakupu dwóch przedmiotów, radia i budzika, kupujemy jedno urządzenie będące kompilacją tych dwóch popularnych, domowych sprzętów. Radiobudzik na prezent to ciekawa propozycja dla kogoś, kto chętnie słucha muzyki i lubi otaczać się nowocześnie wyglądającymi przedmiotami.