Wybór prezentu na Gwiazdkę dla kilkuletniego chłopca może być trudniejszy niż początkowo mogłoby się wydawać. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dzieci mają obecnie całą masę zabawek i trudno jest kupić im rzecz niepowtarzalną. Jeżeli chcemy, żeby nasza niespodzianka była wyjątkowa, lepiej zrezygnować z popularnych wozów strażackich czy wyścigówek.

Interaktywny przyjaciel

W pokoju przeciętnego przedszkolaka znajdziemy kilka pluszowych zabawek – słodkich misiów, króliczków czy żyrafek. Miłe w dotyku maskotki to dobry pomysł na prezent, ale w tym przypadku warto rozważyć zakup ich interaktywnej wersji. Zabawki interaktywne mogą nie tylko służyć do przytulania, ale też uczyć piosenek, wierszyków czy języka angielskiego. Dzięki temu, zapewnią one nie tylko rozrywkę, ale też sporą dawkę wiedzy. Poza tym, zabawki interaktywne w kształcie zwierzaków świetnie sprawdzą się w roli domowego zwierzątka. zabawki interaktywneUdawanie prostych czynności opiekuńczych, których wymagają prawdziwe zwierzęta, to dobra okazja do nauczenia dziecka odpowiedzialności oraz wrażliwości. Takie zabawki mogą być pewnego rodzaju zastępstwem dla małych alergików lub sprawdzianem przez adopcją czworonożnego członka rodziny. Jeżeli rodzice malucha rozważają taką możliwość, przyda się wcześniej przygotować dziecko do roli troskliwego opiekuna. Najlepsze zabawki interaktywne dla swojego dziecka znajdziesz tutaj:  https://www.toysplanet.pl/pol_m_Zabawki-Interaktywne-138.html.

Duży zestaw klocków

Klocki to taki rodzaj zabawki, która sprawdzi się bez względu na to, ile różnych zestawów maluch już posiada. Zazwyczaj służą one dzieciom przez wiele lat i odchodzą w zapomnienie dopiero w wieku dojrzewania. Co więcej, dorośli też chętnie bawią się klockami, ponieważ dają duże pole do popisu wyobraźni. Jeżeli kupicie na Gwiazdkę duży zestaw klocków, obdarowany nimi smyk z pewnością się ucieszy. Z dużej ilości prostych elementów będzie mógł zbudować właściwie wszystko, czego sobie zażyczy. Poza tym, nawet jeżeli Twój prezent zdubluje się z podarunkiem kogoś innego, nie powinno być to problemem. Im więcej klocków, tym lepiej.

Książki z przekazem

Książki to kolejny przykład prezentu, który zawsze okaże się trafiony. Jednak dobrym pomysłem będzie zakup mniej popularnego egzemplarza niż kolejne historie znanego strażaka czy budowniczego. Ciekawą propozycją są książki, które w dostosowany do wieku dziecka sposób traktują o trudnych emocjach czy wydarzeniach. Jeżeli maluch ma tendencję do przeżywania nieadekwatnie silnych emocji lub odczuwa różne lęki, warto zamówić książkę, która mówi o takich uczuciach w prostej formie i pomaga je zrozumieć. Wybór książki można dostosować też do aktualnej sytuacji w życiu rodziny. Jeżeli rodzice malucha spodziewają się kolejnego dziecka, możesz podarować mu czytankę, która w mądry sposób przygotuje go na zbliżające się zmiany.