Żywienie psów to temat, którego dotyczy wiele rozmaitych mitów. Nierzadko zdarza się, że niektóre z nich negatywnie wpływają na zdrowie naszych psów – bo promują zachowania zwyczajnie szkodliwe dla ich układu trawiennego. I choć znajdą się tez przeciwnicy podawania klasycznej karmy suchej Purina czy mokrej jako produktu gotowego, to jednak często to rozwiązanie jest zwyczajnie najprostsze. terrier trzymający jedzenie w pyskuWarto z tego powodu zadać sobie pytanie, jaka powinna być idealna karma dla psa. Pies ma nieco inne potrzeby aniżeli kot, a zdecydowanie nie powinien zostawać koszem na odpadki z ludzkich obiadów, bo odbije się to na nim negatywnie prędzej czy później. Oto krótka ściągawka dotycząca tego, jaka powinna być zbilansowana karma dla psa, np. marki Purina.

Właściwy poziom białka

Bardzo istotne jest, aby karma dla psów Purina posiadała odpowiedni poziom białka. Co to jednak znaczy – odpowiedni? To taki poziom, który dostosowany jest do potrzeb energetycznych, okresu w życiu danego psa, a także dodatkowych aspektów indywidualnych. Dla przykładu, szczenięta z zasady potrzebują w karmie więcej białek, co wynika bezpośrednio z tego, że są one w okresie intensywnego wzrostu. Z kolei u czworonogów starszych zbyt wysoka ilość białka w karmie może powodować problemy z funkcjonowaniem nerek, dlatego tutaj ten poziom musi być mniejszy. Co jeszcze istotne, w przypadku psów dorosłych poziom białka powinien być dostosowany do aktywności czy schorzeń przewlekłych, które dotykają danego osobnika.

Sprawdzone składniki

Niemniej istotne są składniki w gotowej karmie Purina. Możemy znaleźć kilka produktów o podobnej zawartości białek, tłuszczów czy węglowodanów, ale opartych na zupełnie innych składnikach. W takiej sytuacji warto wybierać te, które nie zawierają zbóż, a poziom białka zawdzięczają przede wszystkim zawartości mięsa określonego gatunku. W ten sposób wiemy, z czego zrobiona jest karma marki Purina i jesteśmy w stanie dobrać jej skład adekwatnie do potrzeb zdrowotnych czy smakowych naszego psa. To szczególnie ważne w przypadku czworonogów o wrażliwym układzie pokarmowym i rozmaitych nadwrażliwościach z nim związanych. Więcej o karmie tej marki dowiesz się, odwiedzając stronę: https://zooart.com.pl/firm-pol-1334438528-Purina.html.