W dobie komputerów, smartfonów i tabletów coraz ciężej jest przekonać nasze dziecko, aby oderwało się od elektrycznego sprzętu i pobawiło się na świeżym powietrzu. Warto jest więc znaleźć sposób na zachęcenie dziecka do zabawy na dworze. Jednym z pomysłów jest przekonanie go, aby wcieliło się w postać swojego ulubionego bohatera z gier czy animowanych bajek. Nie mniej jednak przed rozpoczęciem nakłaniania dziecka, warto jest zapoznać się z ulubionymi bohaterami naszej pociechy i przygotować zestaw akcesoriów, dzięki którym będzie ono w pełni mogło, wcieli się w postać swojego bohatera. Oto kilka naszych pomysłów, które mogą pomóc w zachęceniu pociechy do spędzania czasu na dworze!

Bądź jak Tony Hawk!

Twoje dziecko spędza godziny, grając w grę, w której facet jeździ na deskorolce? W takim razie masz już punkt odniesienia! Oczywiście pomocna w tym okaże się deskorolka pennyboard, dlatego też radzimy nie tracić czasu, deskorolka pennyboardzakupić sprzęt i zaproponować dziecku, aby spróbowało swoich sił w pobliskim skateparku! Tony Hawk to jeden z pionierów i najlepszych na świecie skaterów. Jest pierwszym człowiekiem, któremu udało się wykonać obrót o 900 stopni i poprawnie wylądować. Jeśli Twoje dziecko zechce spędzić czas w skateparku, to z troski o zdrowie i bezpieczeństwo sugerujemy jednak początkowo odradzać bardzo trudnych akrobacji. Jeśli jednak Państwa dziecko pokocha skate’ing, to gwarantujemy, że będzie spędzać na dworze cały wolny czas, szlifując swoje popisy na deskorolce pennyboard.

A może japoński wojownik?

Jeśli z kolei Państwa dziecko fascynuje się japońskimi mangami i anime, proponujemy zakup niezbędnika survivalowego i wysłanie dziecka na obóz przetrwania. W kreskówkach bohaterowie często mimo młodego wieku byli podróżnikami, którzy przemierzając okoliczne wioski, walczyli o przetrwanie. Obóz survivalowy pozwoli dziecku na spojrzenie innym okiem na otaczający nas świat i docenienie piękna natury. Być może również dziecko w obliczu warunków, jakie je spotka, usamodzielni się i stanie się dojrzalsze. Obóz survivalowy jest doskonałym miejscem, na którym dziecko może nie tylko poczuć się jak bohater anime czy kreskówki, gdy samemu będzie toczyło walkę o pożywienie i przetrwanie, ale przede wszystkim jest doskonałym miejscem, gdzie dziecko może zaprzyjaźnić się i pokochać naturę. Dziecko nie zawsze zdaje sobie sprawę, ile ciekawych zabaw może wykonywać na dworze.

Czasem zamiast samych rozmów o tym, jak ważne jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu, lepszym rozwiązaniem jest pokazanie dziecku zabaw, jakie może tam wykonywać i zaciekawienie ich otaczającą nas naturą.