Dekoracja sali weselnej stanowi ogromne wyzwanie dla pary młodej. Bardzo często zatrudniona jest nawet osoba specjalizująca się w różnego rodzaju dekoracjach po to, aby dodatki były spójne i pięknie ozdabiały wnętrze. Niestety, usługi profesjonalisty są stosunkowo drogie. Jak w prosty i tańszy sposób udekorować salę weselną?

Dużo kwiatów

Jak udekorować salę weselną?Żadne wesele nie może obejść się bez kwiatów. Ich wybór zależy przede wszystkim od tego, czy wesele odbywa się latem czy zimą. W sezonie kwiatowym mamy do wyboru ich różne rodzaje, zimą natomiast wybór jest bardzo ograniczony. Kwiaty, które ozdobią salę weselną powinny być dokładnie takie same, jak te, które znajdą się w bukiecie panny młodej. Dzięki temu dekoracje weselne stworzą spójną całość z innymi dodatkami. Kwiaty powinny znaleźć się na stołach weselnych, niemniej jednak w niezbyt dużej ilości, ponieważ mogą przeszkadzać gościom w swobodnej rozmowie, a kelnerom w ustawianiu na stole półmisków z przekąskami. Dekoracje weselne wykonane z kwiatów mogą ozdobić również krzesła, na które nałożone zostaną pokrowce. Dodatkowo kwiaty mogą ozdobić drzwi wejściowe na salę, na której odbywa się przyjęcie.

Kolor przewodni

Dekoracje weselne powinny pasować do całości. Jeżeli para młoda wybrała kolor przewodni, na sali powinien się on rzucać w oczy. Kolor przewodni nie jest oczywiście obowiązkowy - niegdyś kolorem, w którym opływała sala weselna była biel. Wystrój sali miał pasować do sukni panny młodej, która obowiązkowo była koloru białego. Ostatnimi czasy moda na biel właściwie już odeszła i bardzo popularne stało się wyznaczanie nowego, zupełnie innego koloru, który będzie zdobił salę weselną. Kolor przewodni powinien być jednak przełamany innym, pasującym do niego kolorem - w przeciwnym razie możemy uzyskać efekt monotonii, a dekoracje weselne wcale nie będą wyglądały dobrze.

Dodatki

Na sali weselnej warto zadbać o dodatki. Pod tym pojęciem kryje się nic innego, jak drobne ozdoby, które uświetnią całą dekorację. W tej roli doskonale sprawdzą się świece, które staną na stołach w ozdobnych świecznikach. Wystarczy poprosić obsługę, aby wieczorem zapaliła świece, które dodadzą imprezie romantycznego nastroju. Inną ciekawą ozdobą może być oryginalny napis, na tle którego siedzieć będzie para młoda. W sklepach z dekoracjami znaleźć można różne inspiracje, istnieje możliwość zamówienia ciekawych ozdób (np. ze strony: https://alleglass.pl/pl/c/Dekoracje-na-wesele/94). Na koniec warto zadbać o to, aby goście poczuli się wyjątkową. Doskonałym prezentem, a zarazem ozdobą będzie malutkie pudełeczku postawione przy każdym talerzu, w którym znajdzie się drobny upominek: słodycz czy podziękowania.