Każdy posiadacz smartfona powie, że to świetne i wielofunkcyjne urządzenie, które - poza możliwością komunikowania się ze światem - jest centrum rozrywki i obowiązkowym gadżetem każdego nowoczesnego człowieka. Smartfon to coś więcej niż telefon, bo nie służy już tylko do wykonywania połączeń telefonicznych i pisania wiadomości tekstowych. To zdecydowanie mały komputer, który nosi przy sobie każde z nas i przydaje się nam praktycznie na każdym kroku. Pisanie mejli, wysyłanie zdjęć, korzystanie z portali społecznościowych – to tylko niewielka część czynności, które . Ich nowoczesny wygląd, stylowy design i ultracienki kształt sprawia, że to bardzo wdzięczne i praktyczne urządzenie, szczególnie te marki Samsung, miliony ludzi każdego dnia korzysta z urządzeń tej marki. Trzeba jednak pamiętać, że mimo dosyć solidnej budowy i zastosowania coraz to nowszych technologii smartfony, a w szczególności ich wyświetlacze często narażone są na upadki i różne mechaniczne uszkodzenia. Największą bolączką użytkownika smartfona jest pęknięty ekran.

Szkło hartowane i po problemie

wyświetlacze samsung

Szczególnie zachęca, by dbać o swoje wyświetlacze Samsung.  Jak? Po zakupie telefonu od razu zastosować na wyświetlaczu szkło hartowane. Jest to nic innego jak bardzo cienka, ale też bardzo trwała folia, którą można zakupić do danego modelu smartfona w praktycznie każdym punkcie obsługi telefonów komórkowych. Jeszcze kilka lat temu te ochronki ze szkła hartowanego były dosyć grube, użytkownicy skarżyli się też na gorszą jakość użytkowania wyświetlacza LCD. Dzisiaj szkło hartowane jest ultracienkie i bardzo czułe, wyświetlacz nie zacina się, a dzięki ochronnej powłoce jest odporny na zadrapania i zanieczyszczenia. W trakcie ewentualnego upadku telefonu w najgorszym razie pęknie warstwa ochronna szkła hartowanego, a nie sam szkło hartowane na telefon wyświetlacz. , trzeba tylko pamiętać o wybraniu szkła odpowiedniego do swojego modelu smartfona. Samo naklejenie szkła hartowanego na wyświetlacze Samsung nie jest być może bardzo skomplikowane, ale zdecydowanie wymaga wprawy. Po pierwsze, wyświetlacz należy dokładnie oczyścić. Do szkła hartowanego dodane są zazwyczaj ściereczki nasączone odpowiednimi płynami, jedną z nich wycieramy wyświetlacz. Dobrze też wykonywać tę czynność naklejenia w pomieszczeniu wolnym od pyłków i latającego wokół kurzu, specjaliści zalecają montowanie szkła hartowanego, w łazience po kąpieli, kiedy wilgoć sprawia, że nic nie ma prawa przykleić się do wyświetlacza. Samo szkło należy nakładać na wyświetlacz delikatnie i cały czas przyciskając i wygładzając miękką ściereczką, by między te dwie warstwy nie dostało się powietrze czy pyłki. I to cała sztuka zabezpieczenia wyświetlacza w telefonie poprzez szkło hartowane.

A co jeśli jednak pęknie?

W takim przypadku najlepiej udać się do miejsca, w którym dokonywaliśmy zakupu naszego urządzenia i oddać go na gwarancję. Często okazuje się jednak, że nie obejmuje ona takowej usterki jak zbite wyświetlacze. Samsung oferuje jednak specjalne salony, w których można to zrobić, jednak za dodatkową opłatą, która często jest bardzo wysoka. Warto wtedy udać się do salonu, w którym dostępne są części zamienne. Tam znajdziemy osobę, która doskonale zna się na temacie i bez problemu doradzi nam, co jest potrzebne dla naszego urządzenia. Po zakupie takowej części można udać się do technika, który założy nam nowy wyświetlacz lub spróbować samemu, ponieważ wyświetlacze Samsung nie są trudne w montażu. Wyświetlaczy można też szukać tutaj https://parts-store.pl/pol_m_Czesci-do-smartfonow_Wyswietlacze-do-telefonow_Wyswietlacze-LCD-Samsung-460.html.