Stworzenie ciekawej dekoracji wnętrz wcale nie musi być trudne. Nie musi również wiązać się z koniecznością zakup efektownych, lecz niezwykle drogich ozdób. Ciekawe dekoracje do mieszkania możemy wykonać we własnym zakresie, z tanich i jakże praktycznych materiałów. Warto zakupić szyszki ozdobne, które doskonale wyglądają w naszych wnętrzach szczególnie jesienią oraz zimą. Oto pomysły na wykorzystanie szyszek ozdobnych.

Klimatyczne ozdoby na jesień

Jak ciekawie udekorować mieszkanie za pomocą szyszek ozdobnych?Szyszki ozdobne wyglądają bardzo niepozornie i wiele osób uważa, że nie sposób uczynić z nich piękną ozdobę pokoju dziecięcego czy salonu. Tymczasem okazuje się, że jest dokładnie na odwrót. Szyszki ozdobne, które możemy znaleźć na https://szkloidekoracje.pl/pl/p/Szyszki-Sosny-Naturalne-Ogromne-15-cm-10-szt./13636 można wykorzystać na przykład do przygotowania świecznika. Wystarczy z 6 większych szyszek zrobić koło, przewiązać je kokardką, a w środku ustawić świeczkę. Szyszki możemy również umieścić w przezroczystym naczyniu, do którego trafią również liście, kasztany czy żołędzie, a więc skarby złotej, polskiej jesieni. Z szyszek ozdobnych i tiulu dekoracyjnego możemy przygotować efektowną ozdobę okienną. Wystarczy tylko nawlec szyszki na kokardki, które zaczepimy na tiulu. Ten zaś przewieszamy w oknie i ciekawa, niebanalna ozdoba gotowa!

Szyszki oprószone śniegiem

Na zimę warto zakupić szyszki ozdobne, który wyglądają, jak gdyby delikatnie oprószył je śnieg. Niestety, zimy w Polsce w ostatnim czasie przypominają raczej smutną jesień, a żeby odnaleźć śnieg, musimy udać się w góry. Dlatego też wprowadźmy zimowy klimat do naszego mieszkania, nie czekając tym samym, aż zima sama do nas przyjdzie. Śnieżne szyszki ozdobne pięknie wyglądają w szklanym słoiku, udekorowane dodatkowo gałązkami choinki. Pomogą nam one również ozdobić wieniec zimowy, który możemy wykonać właśnie z gałęzi drzew iglastych. Tym zaś, którym tęskno do wiosny, poleca się stworzenie z szyszek ozdobnych ciekawych kwiatów, które następnie można wstawić do wazonu.

Szyszki na święta

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się między innymi z szyszkami. Jak je wykorzystać do stworzenia ciekawych dekoracji? Szyszki możemy po prostu powiesić na choince, przewiązując je kolorową wstążką. Z szyszek dekoracyjnych możemy również wykonać piękne aniołki świąteczne niewielkich rozmiarów. Szyszek możemy też użyć do wykonania lasu w słoiku, który warto podarować swoim bliskim jako prezent bożonarodzeniowy. Ciekawym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby będzie także ramka na zdjęcia, którą zrobimy między innymi z szyszek ozdobnych. Wystarczy wstawić w ramkę rodzinną fotografię i niezapomniany upominek gotowy!