Idąc do szkoły, czy robiąc zakupy zazwyczaj wybieramy wygodne rzeczy. Dlatego też ostatnio bardzo popularny stał się styl miejski. Ubrania te cechuje duży komfort oraz ciekawe i oryginalne rozwiązania. Obecnie można ubrać się i modnie i wygodnie. Idealną propozycją na gorące, letnie dni są gladiatorki. Buty te są głównym tematem wielu artykułów modowych, noszą je również blogerki modowe. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego stały się one tak bardzo popularne oraz z czym należy je łączyć.

Czym są gladiatorki?

gladiatorki

Buty te, tak jak każde inne sandały, przeznaczone są do noszenia wyłącznie wiosną oraz latem. To związane jest oczywiście z pogodą. Sandały odsłaniają większa część stopy, dlatego też aby móc je założyć, na dworze powinna być wysoka temperatura. Tak samo jest z gladiatorkami. Buty te składają się wyłącznie z podeszwy oraz cienkich paseczków. To, co odróżnia je od innych sandałów damskich, to długość tych pasków. Są one bardzo długie, dlatego muszą być owijane wokół łydki. Niektóre modele posiadają wyższe cholewki, w których widnieją specjalne otwory na paseczki. Choć gladiatorki znane są już od tysięcy lat, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, pochodzą ze Starożytnego Rzymu, Grecji oraz Japonii, to do dziś są bardzo popularne. W Europie pojawiły się one około osiemnastego wieku. Na początku dwudziestego wieku zyskały one także obcasy i stały się elementem stroju wieczorowego. Obecnie buty te znów stały się szalenie modne, ale zazwyczaj widzimy je w płaskich odsłonach. Ich długość powinna być dobierana do długości nogi. Panie z krótszymi oraz nieco grubszymi nogami powinny zdecydować się na gladiatorki za kostkę, natomiast panie, które posiadają długie oraz szczupłe nogi, mogą pozwolić sobie na długie fasony tych butów.

Rodzaje

Ich modeli jest w sklepach całe mnóstwo. To jakie wybierzemy, zależy od naszych upodobań. Kobiety, które wolą styl rockowy z pewnością zdecydują się na gladiatorki z ćwiekami, natomiast miłośniczki stylu boho wybiorą modele z frędzlami. Ponadto, warto podkreślić, że buty te sprawdzą się do niemalże każdej stylizacji letniej. Może to być sukienka, czy nawet szorty.