Wiele osób marzy o uprawie ziół czy warzyw na parapecie okiennym. Tyle się mówi o przenawożeniu i stosowaniu niepotrzebnej chemii przez producentów żywności. Szczypiorek i bazylia wyhodowane we własnej kuchni są zdrowe i mogą być dostępne przez cały rok. Podobnie rzecz się ma  z wielbicielami rzadkich i unikalnych roślin. Czasami jedyną szansą na posiadanie oryginalnego egzemplarza jest zdobycie nasionka i próba uzyskania z niego dorosłej rośliny. Te procesy nie są łatwe i często kończą się niepowodzeniem. Rozwiązaniem może okazać się samo nawadniająca się szklarenka. Kultowy już Garland Propagator dostępny na stronie https://www.top-growshop.pl/product-pol-1273-Szklarnia-Propagator-Garland-24-Sadzonki-poj-2-2L-37-5x23xh16cm.html.

Innowacyjne propagatory firmy Garland

Brytyjska firma Garland od 1965 zajmuje się produkcją innowacyjnych artykułów dla zapalonych ogrodników. Profesjonalistów i amatorów.  W ofercie jest wszystko, co potrzeba do siewu, wzrostu, sadzonkowania i hodowania roślin. Doniczki do ogrodu, na patio czy do domu. Kompostowniki i wieże do hodowli truskawek oraz nowoczesne systemy nawadniające do doniczek.

Jednym z najpopularniejszych produktów marki jest  miniszklarenka sprzedawana pod nazwą  Garland Propagator. Brytyjczycy proponują wiele typów i rodzajów tego produktu. Są szklarenki mniejsze i większe. Ze zintegrowanym, specjalistycznym oświetleniem lub bez. Przygodę z propagatorem, czyli w tłumaczeniu na język polski krzewicielem warto rozpocząć od prostszego modelu. A mianowicie Garland Propagator na 24 sadzonki. Jeżeli się sprawdzi, można przejść o stopień wyżej i zaopatrzyć się w elektryczny propagator Super 7 Garland.

Propagator Garland - jak działa ?

Propagatory wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego pochodzącego w 100% z recyclingu. Ucieszy to z pewnością osoby z troską myślące o naszej planecie. Tworzywo jest nieco plastyczne, a więc odporne na uszkodzenia mechaniczne. Bez problemu wytrzyma też ewentualny kontakt z nawozami.
Samo nawadniająca się podstawa gwarantuje, że rośliny są odpowiednio nawilżone, a ogrodnik zwolniony z obowiązku ciągłego sprawdzania wilgotności i konieczności codziennego podlewania. To bardzo duża wygoda. Widok odwodnionych, zaniedbanych roślinek nikomu już nie grozi. Pełna mechanizacja, jak się kiedyś mówiło.

Wieczko z lekkiego wytrzymałego przezroczystego tworzywa zabezpiecza delikatne roślinki przed chłodem i przeciągiem. Utrzymuje odpowiedni mikroklimat i wilgotność. Bez problemu można też obserwować wzrost sadzonek i podziwiać kolejne pojawiające się listki. W szklarence Garland Propagator znajdują się 24 doniczki  o pojemności 0,1 l każda. Podstawa doniczek ma rozmiar  4,5 x 5  cm,  ich wysokość to 5,5 cm. Można więc bez problemu wyhodować 24 sadzonki pomidora, papryki albo bardziej ekscentrycznie ogórka kiwao czy okry. Miniszklarenka vel propagator pomaga utrzymać właściwy mikroklimat i optymalne warunki do stworzenia małego ogródka. Nawet na parapecie.