Każda profesjonalna stylistka rzęs i makijażystka musi posiadać w swoim salonie wysokiej jakości lampę. Oświetlenie w salonie kosmetycznym odgrywa bardzo ważną rolę. Dobra lampa, a tym samym dobre oświetlenie wpływa zarówno na komfort pracy, jak i na jej efekt. Jaką zatem lampę wybrać do salonu kosmetycznego?

Lampa w salonie kosmetycznym

Trudno wyobrazić sobie profesjonalne wykonywanie makijażu w salonie kosmetycznym, w którym nie ma wysokiej jakości lampy. Ważny jest tu dobór odpowiedniego oświetlenia, jego intensywności oraz barwy. Wszystko ma to wpływ na komfort i jakość wykonywanych usług. Oprócz tego bardzo ważna jest również funkcjonalność lampy.

Lampa do przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs to zabieg wymagający ogromnej staranności i dbałości o każdy detal. Trudno zatem wyobrazić sobie przedłużanie rzęs bez odpowiedniego oświetlenia. Zadanie to spełnić może profesjonalna lampa kosmetyczna. Przykładem może być lampa Glamcor Elite 2. Przy przedłużaniu rzęs bardzo ważna jest barwa światła. Ma ona bezpośredni wpływ na komfort pracy. Przedłużanie rzęs jest zabiegiem kosmetycznym, który zając może sporo czasu. Istotne jest zatem, aby podczas pracy oczy kosmetyczki nie zaczęły się męczyć.

Dobra lampa w salonie kosmetycznym, czyli jaka?Wybór lampy do salonu kosmetycznego

Wybierając lampę czy to do makijażu czy do przedłużania rzęs uwagę zwrócić należy na kilka czynników. Przede wszystkim dobrze jest, jeśli lampa posiada funkcję umożliwiającą ustawienie kąta padania światła. Takie rozwiązanie oferuje wspomniana lampa Glamcor. Dzięki możliwości indywidualnego ustawienia kąta padania światła można bardzo dokładnie oświetlić oczy. Oczywiście nie może być to światło zbyt ostre. W takim przypadku będzie ono po prostu razić w oczy. Światło emitowane przez lampę zbliżone powinno być do światła dziennego. Takie światło jest naturalne dla oczu. Jeśli o oświetleniu mowa, to warto postawić na lampę energooszczędną. Nie będzie generować wysokich rachunków za prąd. Inną przydatną funkcją lampy będzie ruchomy statyw. Dzięki temu możliwe będzie ustawienie lampy w dowolnym miejscu. Ważne jest tu dodatkowo, aby statyw posiadał dobrej jakości mocowanie.
Niezależnie od funkcjonalności najważniejsze jest, aby lampę kosmetyczną cechowała wysoka jakość. Nawet jeśli za taką lampę trzeba będzie zapłacić nieco więcej to warto. Zakup taki traktować trzeba jak inwestycję. Wysokiej jakości lampa to zakup na wiele lat. Godna polecenia pod tym względem jest wspomniana już lampa Glamcor. Wysoka jakość lampy to także wysoki komfort i efekt pracy.